10 yjet e futbollit që do të ndryshojnë skuadër këtë verë

Afati kalimtar i transferimeve është hapur, dhe klubet evropiane janë vënë në lëvizje për afrimin e lojtarëve, në një verë shumë të pazakontë shkaku i ndikimeve të virusit.

Skuadrat do të kenë kohë 10 javë për të mbyllur çështjet e transferimeve, më 5 tetorin si datën e fundit.

Por, para afrimit të futbollistëve, disa skuadra janë duke punuar në largimin e disa yjeve të tyre, të cilët i paguajnë shtrenjtë dhe nuk janë në planet e trajnerëve, por ka edhe nga ata që kërkojnë vetë largimin.

Cilët janë këta futbollistë?

1. DOUGLAS COSTA (Juventus) – Të interesuar: Manchester United.

2. PHILIPPE COUTINHO (Barcelona) – Të interesuar: – Tottenham dhe Arsenali.

3. JAMES RODRIGUEZ (Real Madrid) – Të interesuar: Manchester United, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham.

4. KALIDOU KOULIBALY (Napoli) – Të interesuar: Manchester City.

5. THIAGO (Bayern Munich) – Të interesuar: Liverpool.

6. THOMAS PARTEY (Atletico Madrid) – Të interesuar: Arsenal, Juventus dhe Manchester United.

7. SERGE AURIER (Tottenham) – Të interesuar: AC Milan

8. IVAN RAKITIC (Barcelona) – Të interesuar: Sevilla, Arsenal dhe Tottenhami.

9. JESSE LINGARD (Manchester United) – Të interesuar: AC Milan.

10. JOHN STONES (Manchester City) – Të interesuar: Chelsea, Arsenal, West Ham.