20 lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Premier League

Liga Premier ka prodhuar talentë, si lojtarë, po ashtu edhe trajnerë, për më shumë se dy dekada.

Për shumë futbollistë, liga anglezë është më e mira në top pesë ligat evropiane.

Por, The Indepedent ka krijuar një listë me lojtarët më të mirë që kanë luajtur dhe luajnë në Ligën Premier, e që nga aty mund të shikohet cilësia e kampionatit.

20: Peter Schmeichel

19: Nemanja Vidic

18: Didier Drogba

17: David Beckham

16: Rio Ferdinand

15: Steven Gerrard

14: Ashley Cole

13: Dennis Bergkamp

12: Paul Scholes

11: Eric Cantona

10: Sergio Aguero

9: Patrick Vieira

8: John Terry

7: Alan Shearer

6: Wayne Rooney

5: Frank Lampard

4: Roy Keane

3: Ryan Giggs

2: Cristiano Ronaldo

1: Thierry Henry.