20 trajnerët më të mirë të të gjitha kohërave

Sir Alex Ferguson është zgjedhur si trajneri më i mirë të gjithë kohërave nga revista FourFourTwo.

Magazina e njohur ka listuar skocezin si më të mirin, para trajnerëve si Rinus Michels, Pep Guardiola dhe Brian Clough.

Ky vlerësim ka rrjedhur nga trofetë që i kanë fituar dhe taktikat që kanë arritur t’i zbulojnë ata, të cilat përdoren edhe në këto ditë.

20) Louis van Gaal

19) Nereo Rocco

18) Carlo Ancelotti

17) Ottmar Hitzfeld

16) Miguel Munoz

15) Vicente del Bosque

14) Giovanni Trapattoni

13) Marcello Lippi

12) Jose Mourinho

11) Brian Clough

10) Valeriy Lobanovskyi

9) Ernst Happel

8) Helenio Herrera

7) Matt Busby

6) Arrigo Sacchi

5) Pep Guardiola

4) Bill Shankly

3) Johan Cruyff

2) Rinus Michels

1) Sir Alex Ferguson.