Alaves dhe Barcelona – Drejtpërdrejt LIVE

Alaves dhe Barcelona i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 38-të në La Liga – e që është xhiroja e fundit për edicionin 2019/20.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Estadio Mendizorrotza”, me Blaugranasit që cilësohen si favoritë në letër.

Alves tashmë e ka siguruar mbijetesën në ligën spanjolle dhe nuk do të angazhohet shumë në fushë.

Në anën tjetër, Barcelona do të kërkojë fitoren vetëm sa për prestigj, pasi garën për titull tashmë e kanë humbur nga Real Madridi dhe do të luajë me disa lojtarë që kanë fituar pak minuta në kët sezon.

Formacioni i Barcelonës: Neto, Sergi Roberto, Araujo, Lenglet, Alba, Busquets, Vidal, Riqui Puig, Messi, Ansu Fati, Luis Suarez.

Shiko ketu ndeshjen LIVE