Amir Rrahmani fantastik, shikoni si e shpëton golin e sigurt (VIDEO)

Veroan është duke e mposhtur 2-0 pas 45 minutave lojë Leccen.

Natyrisht, më meritoi për këtë rezultat të pjesës së parë është mbrojtësi dhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani.

Në minutën e katërt, Amiri lexoi shumë mirë kundërshtarin, duke e larguar nga vija e portës një top që do të përfundonte në rrjet pasi ish-sulmuesi i Milanit, Lapadula, kaloi edhe portierin.

Ai si një shtyllë e vërtetë, doli para dhe evitoi golin, moment që ndryshoi gjithçka pasi më pas Verona gjeti dy gola dhe po fiton 2-0.