Arrihet marrëveshja, ylli i Kombëtares së Kosovës kalon në Francë

SOUTHAMPTON, ENGLAND - SEPTEMBER 10: Bersant Celina of Kosovo is closed down by Jordan Henderson of England during the UEFA Euro 2020 qualifier match between England and Kosovo at St. Mary's Stadium on September 10, 2019 in Southampton, England. (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Bersant Celina ishte njëri ndër lojtarët më të mirë pas inkuadrimit në ndeshjen e mbrëmjes së kaluar ndaj Moldavisë.

Celina u inkuadrua në pjesën e dytë dhe menjëherë erdhen në shprehje kualitetet teknike të lojtarit që përmisuan lojën e Kosovës.

Bersant Celina do të transferohet nga Swansea në Dijon për një shumë që nuk është bërë publike raportojnë Foot Mercato dhe L’Équipe.

23 vjeçari do të nënshkruajë kontratë katër vjeçare me klubin francez që do ta mbajë në Ligue 1 deri në vitin 2024.

Testet mjekësore pritet të bëhen këtë javë dhe pastaj do të bëhet zyrtarizimi. Bersant Celina ka bërë 79 paraqitje për Sweansea ndërkohë më parë ka luajtur edhe për moshat e Manchester Cityt.