Arsenali dhe Olympiacosi – Drejtpërdrejt (Live)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal dhe Olympiacos.

Arsenal luan para tifozëve të vet në ndeshjen e kthimit kundër Olympiacos.

Arsenali ka fituar ndeshjen e parë ndaj Olympiacosit në Greqi 0-1.

Topçinjtë tani janë nikoqir të klubit grek dhe synojnë të marrin përsëri rezultati pozitiv për të kaluar në raundin tjetër.

Dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë titullar për këtë takim.

Trajneri Mikael Arteta ka përfshirë në formacionin startues lojtarët më të mirë ku shihet treshja ofensive Aubameyang, Pepe e Lacazette.

Arsenal: Leno, Bellerin, Mustafi, David Luiz, Saka, Ceballos, Xhaka, Aubameyang, Ozil, Pepe, Lacazette.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen