Arsenali 2 – 1 West Ham (Golat e ndeshjes)

Arsenali mezi ka arritur që të fitojë sonte kundër West Ham United në Londër, në një derbi tjetër londinez në xhiron e dytë të Premier Ligës

Arsenali ka fituar me një gol të vonë te të riut Eddie Nketiah për të marrë tri pikë tepër të vështira në Emirates sonte.

Me këtë fitore Arsenali ka gjashtë pikë nga dy xhiro të zhvilluara dhe është në vendin e dytë pas Evertonit.

Ndërkohë West Ham mbetet pa asnjë pikë pas dy ndeshjeve në Premier Ligë dhe gjendet në vendin e 18 në Premier Ligë.