Arsenali dhe Leicester City – Drejtpërdrejt LIVE

Arsenali do të jetë nikoqir i Leicester Cityt për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier.

Të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet për takimin që luhet nga ora 21:15 në stadiumin ‘Emirates’.

Për këtë sfidë, Mikel Arteta nuk mund të llogarisë në Callum Chambers, John Jules, Bernd Leno, Pablo Mari dhe Martinelli, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Brendan Rodgers do të jetë pa, Ben Chilwell, James Maddison Ricardo Pereira dhe Amartey, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni i Arsenalit: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Bellerin, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Aubameyang dhe Lacazette.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE