Arsenali dhe West Hami – Drejtpërdrejt (Livee)

Arsenali do të jetë nikoqir i West Ham United për përballjen në kuadër të javës së 29-të në Ligën Premier.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 16:00 në stadiumin Emirates.

Granit Xhaka e ka nisur titullar sfidën me West Hamin, ndërsa Shkodran Mustafi nuk është në skuadër.

Pablo Mari 26-vjeçar, është në formacionin startues ai debuton për ‘Topçinjtë’ në Premierligë.

Për këtë sfidë, The Gunners do të jenë pa Callum Chambers, Sead Kolasinac dhe Lucas Torreira që janë të lënduar. Në anën tjetër West Ham nuk mund të llogarisin në Jack Wilsheren dhe Ryan Fredericks, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni i Arsenalit: Leno, Sokratis, David Luiz, Pablo Mari, Saka, Ceballos, Xhaka, Pepe, Ozil, Aubameyang dhe Nketiah.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen