Aston Villa dhe Arsenali – Drejtpërdrejt LIVE

Aston Villa do të jetë nikoqir i Arsenalit për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së 37-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 21:15 do të luhet në stadiumin “Villa Park” me The Guners që cilësohen si favoritë.

Për këtë sfidë nuk mund të llogarisë në Tom Heaton, Engels dhe Wesley, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Mikel Arteta do të jetë pa, Callum Chambers, Bernd Leno, Pablo Mari, Martinelli, që janë po ashtu të lënduar, ndërsa sërish nuk e ka fetar Matteo Guendouzin.

Formacioni i Arsenalit: Martinez, Holding, Luiz, Kolasinac, Cedric, Ceballos, Torreira, Saka, Lacazette, Nketiah, Aubameyang.

Shiko ketu ndeshjen LIVE