Astoni Villa dhe Chelsea – Drejtpërdrejt LIVE

Chelsea është mysafir i Aston Villas në ndeshjen e javës së 30-të të kampionatit anglez të futbollit.

Blutë mbajnë pozitën e katërt në tabelë që çon në Ligën e Kampionëve, mirëpo janë vetëm dy pikë përpara Manchester Unitedit dhe Wolverhampton Wanderers.

Nga ana tjetër, Aston Villa ndodhet në zonën e rënies nga Liga Premier, megjithatë pozita e mbijetesës është vetëm një pikë përpara, prandaj pritet një përballje e fortë.

Trajnerët Dean Smith dhe Frank Lampard i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Formacioni i Chelseat: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Alonso, Kovacic, Kante, Mount, Willian, Giroud, Loftus-Cheek.

Shiko ketu ndeshjen LIVE