Atalanta dhe Napoli – Drejtpërdrejt LIVE

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen kryesore të xhiros së 29-të në Serie A, ndërmjet Atalantës dhe Napolit.

Atalanta do të luaj me formacionin 3-4-2-1.Në qendër të sulmit do të jetë Duvan Zapata i mbështetur nga Gomezi dhe Freuler.

Kurse, Napoli do të luaj me formacionin 4-3-3.Treshen e sulmit për Napolin në këtë ndeshje do ta përbëjnë Politano, Mertens dhe Insigne.

Atalanta pozicionohet në vendin e katërt me 57 pikë, kurse Napoli në vendin e gjashtë me 45 pikë.Ndeshja luhet nga ora 19:30.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE