Atalanta dhe Roma – Drejtpërdrejt (Livee)

Atalanta do të jetë nikoqir i Romës për përballjen në kuadër të javës së 24-të në Serie A.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 20:45 në stadiumin “Stadio Atleti Azzurri d’Italia”.

Giallorossët i pret një takim tejet i vështirë, shkaku që Atalanta është tejet në formë, e që do të jetë një ndeshje direket për një vend në Ligën e Kampionëve.

Vendasit për këtë ballafaqim nuk mund të llogarisin vetëm në lojtarin Bosko Sutalo që është i lënduar.

Në anën tjetër, romakët do të kenë shumë mungesa si, Bryan Cristante që është i suspenduar, gjersa Nicolo Zaniolo, Davide Zappacosta dhe Antonio Mirante, janë po ashtu të lënduar.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen