Atalanta dhe Valencia – Drejtpërdrejt (Livee)

Skuadra italiane Atalanta shkruan sonte historinë pasi që për herë të parë ajo do të luajë në Ligën e Kampionëve në 1/8-ën e finales

Atalanta në këtë ndeshje do të jetë më e motivuar se kurrë ku do të kërkojë çerekfinalen kundër një kundërshtari që është i barabartë me të, por që ka histori më shumë në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, skuadra e Berat Gjimshitit, i cili ka startuar sot nga minuta e parë e ndeshjes nuk do të dorëzohet dhe ka startuar me formacionin e saj të zakonshëm, 3-4-3 me treshën e saj të frikshme në sulm Gomez, Iliçiq dhe Pasaliq.

Në anën tjetër për Valencian sonte ka startuar me formacion 4-4-2 me dy sulmuesit e saj të rrezikshëm Guedes dhe Maxi Gomez.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen