Barcelona 4 – 0 Villarreali (Golat e ndeshjes)

Sezon i ri, Messi i vjetër – gjithçka lehtë për Barcelonën në sfidën e parë në La Liga që e mundi 4-0 Villarrealin.

Ronald Koeman e ka nisur me fitore të thellë aventurën në stolin e Barcelonës pasi në Camp Nou, katalunasit e mposhtën 4-0 Villarrealin.

Të gjithë golat u shënuan në 45 minutat e pjesës së parë, në një ndeshje ku u dalluan Lionel Messi dhe Ansu Fati.