Barcelona dhe Arsenali afër marrëveshjes për shkëmbimin e lojtarëve

Arsenali ka filluar bisedimet me Barcelonën për transferimin e Philippe Coutinhos.

Lojtari brazilian që është në huazim te Bayern Munich, do të rikthehet te katalunasit në fund të këtij edicioni.

Barca nuk janë të interesuar që të mbajnë Coutinhon në skuadër, andaj po e planifikojnë largimin e tij në këtë verë.

Sipas asaj që raporton Daily Express, Barcelona është duke tentuar të transferojë Matteo Guendouzin nga Arsneali, me këta të fundit që kanë interesimin në brazilianin.

Mikel Arteta e pëlqen lojën e Coutinhos, andaj është i gatshëm që të lejojë mesfushorin të kalojë në Camp Nou.

Të dy skuadrat janë afër marrëveshjes për shkëmbimin e lojtarëve, ndërsa në ditët në vijim pritet që të finalizohet akordi.