Barcelona dhe Atletico Madridi – Drejtpërdrejt LIVE

Barcelona do të jetë nikoqir i Atletico Madridit për derbin që zhvillohet në kuadër të javës së 33-të në La Liga.

Të ndy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare në takimin që fillon në ora 22:00 në stadiumin Camp Nou.

Për këtë sfidë, Blaugranasit do të jenë vetëm pa Frenkie de Jongun që është i lënduar.

Në anën tjetër, Diego Simeone do të jetë pa lojtarët si, Sime Versaljko dhe Mario Hermoso, që janë po ashtu të lënduar, ndërsa Stefan Savic dhe Koke kanë plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Rakitic, Busquets, Vidal, Puig, Messi, Suarez.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE