Barcelona dhe Atletico Madridi – Drejtpërdrejt (Livee)

Barcelona dhe Atletico Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale në Superkupën e Spanjës.

Gjiganti katalunas dhe ai kryeqytetas do të ndeshen mes vete në gjysmëfinalen e cila zhvillohet në ora 20:00 në stadiumin King Abdullah Sports City në Jeddah të Arabisë Saudite.

Përballja mes këtyre dy klubeve ka sjell gjithmonë ndeshje të forta dhe një gjë e tillë pritet të ndodh edhe sot, pasi luhet vetëm një ndeshje dhe fituesi kualifikohet tutje.

Ernesto Valverde dhe Diego Simeone kanë vendosur të luajnë me formacionet më të mira të mundshme.

Fituesi i kësaj përballje do të ndeshet në finale me Real Madridin, i cili fitoi ndaj Valencias me rezultat 3-1 të mërkurën mbrëma.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen