Barcelona dhe Bayern Munich – LIVE

Barcelona dhe Bayern dy skuadrat e mëdha që do të përballen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Dy gjigantët evropian duan një biletë për në gjysmëfinale dhe pritet të zhvillojnë një ndeshje të zjarrtë në Estadio da Luz.

Dueli i sotëm padyshim që është më interesanti në këtë fazë të garave, teksa fituesi i kësaj ndeshje do të luaj në gjysmëfinale me fituesin e përballjes Manchester City – Lyon.

Tanimë dy trajnerët, Quique Setien dhe Hansi Flick kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Roberto, de Jong, Vidal, Suarez dhe Messi.

Bayern Munich: Neuer, Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Goretzka, Thiago, Perisic, Muller, Gnabry dhe Lewandowski.

Shiko ketu ndeshjen LIVE