Barcelona dhe Eibari – Drejtpërdrejt (Livee)

Barcelona nuk ka kursyer asnjë lojtarë për sfidën në Champions League që të martën do ta zhvillojë me Napolin.

Setiene ka hedhur në fushë më të mirët që ka në dispozicion.

Blerja e re Braithwaite, është në stol për sfidën e sotme, ndoshta do të debutojë në pjesën e dytë me fanellën e Barcelonës.

Barcelona do të luajë në shtëpi ndaj Eibarit në ndeshjen e javës së 25-të në La Liga.

Katalunasit janë në vendin e dytë me 52 pikë dhe kërkojnë fitore për të mbetur n hap me liderin, Real Madridin.

Barca nga minuta e parë luan me Lionel Messin dhe Antoine Griezmannin në sulm. Kësaj radhe Quique Setien do të luajë me katër mesfushorë.

Barcelona: Ter Stegen, Nelson Semedo, Gerard Pique, Lenglet, Junior Firpo, Busquets, Ivan Rakitic, Arthur Melo, Arturo Vidal, Lionel Messi dhe Griezmanni.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen