Barcelona dhe Espanyoli – Drejtpërdrejt LIVE

Barcelona dhe Espanyoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Blaugranët janë nikoqir të rivalit lokal në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në La Liga, takim që zhvillohet në Camp Nou nga ora 21:00.

Ekipi i Quique Setien vjen në këtë ndeshje pas një fitore të madhe ndaj Villarealit dhe synon fitoren e radhës për t’i bërë presion Real Madridit në krye.

Në anën tjetër, mysafirët janë me një këmbë të rënë nga kategoria dhe qëllimi i tyre i vetëm është t’i prishin punë rivalëve të urryer në luftën për titull.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Rakitic, Busquets, Roberto, Messi, Suarez, Griezmann.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE