Barcelona dhe Getafe – Drejtpërdrejt (Livee)

Barcelona dhe Getafe i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 24-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 16:00 do të zhvillohet në Camp Nou derisa Blaugranasit i pret një takim aspak i lehtë.

Barcelona do të tentojë të barazohet me pikë me Real Madridin në tabelën e La Ligës, të paktën përkohësisht me një fitore kundër Granadas.

Barcelona e Quique Setien do të synojë ta mposhtë Getafes sot në ndeshjen e xhiros së 24-të të La Ligës, që zhvillohet në stadiumin Camp Nou në orën 16:00.

Kjo fitore kundër Getafes që i vetëm shtatë pikë më pak sesa katalonasit jo vetëm që do ta barazonte Barcelonën me pikë me Real Madridin në tabelë, por edhe do t’ua shtonte vetëbesimin lojtarëve pasi që skuadra s’ka qenë në formën më të mirë të mundshme këtë vit.

Djemtë e Setien s’do ta kenë të lehtë t’i arrijnë qëllimet, pasi që Getafe nuk ka pësuar disfatë që katër ndeshje radhazi dhe ka qenë në formë të mirë përgjatë gjithë këtij sezoni.

Në anën tjetër, Barcelonën mund ta motivojë rekordi i mirë në ndeshjet direkte me Getafen, pasi që s’ka pësuar disfatë që 16 ndeshje ndërsa i ka fituar tri të fundit.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen