Barcelona dhe Leganes – Drejtpërdrejt LIVE

Barcelona dhe Leganes i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të javës së 29-të të La Ligas.

Ndeshja që fillon në ora 22:00 do të zhvillohet në stadiumin “Camp Nou”, me Blaugranasit që shihen si favoritë.

Për këtë takim, Quique Setien do të jetë vetëm pa Jordi Alban që ka mbushur numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Leganes nuk mund të llogarisë në Osar Rodriguez dhe Dimitrios Siovas, që po ashtu kanë mbushur numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Rakitic, Sergio, Arthur, Messi, Lenglet, Griezmann, Roberto, Junior, Ansu Fati.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen