Barcelona me të gjitha forcat kundër Bayernit, Setien prezanton skuadrën

Barcelona's Argentine forward Lionel Messi (C) and teammates warm up before the Spanish League football match between FC Barcelona and CA Osasuna at the Camp Nou stadium in Barcelona on July 16, 2020. (Photo by LLUIS GENE / AFP) (Photo by LLUIS GENE/AFP via Getty Images)

Të premten, Barcelona do të luaj ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munchen në Lisbonë të Portugalisë.

Në këtë vit të jashtëzakonshëm të futbollit evropian, kjo fazë dhe të tjera do të luhen me vetëm nga një ndeshje në teren neutral.

Trajneri i Barçës, Quique Setién ka prezantuar listën e lojtarëve që do të udhëtojnë në Portugali për këtë sfidë.

Në listë shihen të gjithë lojtarët kryesorë pasi që skuadra nuk ka çfarë të humb dhe në një ndeshje duhet t’i tregoj potencialet e saj.

Më poshtë është lista me lojtarët e ftuar.