Baseli dhe Eintracht Frankfurti – Drejtpërdrejt LIVE

Baseli dhe Eintracht Frankfurti zhvillojnë ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Evropës.

Skuadra zvicerane, ku paraqiten disa futbollistë shqiptarë, është në pozitë të mirë, duke qenë se e ka fituar bindshëm (3-0) takimin e parë në udhëtim.

Ekipi gjerman ka nevojë për një mrekulli në stadiumin St. Jakob-Park që t’i ndryshojë gjërat në favor të vetin.

Trajnerët Marcel Koller dhe Adolf Huetter i kanë gati formacionet me të cilat do ta nisin këtë sfidë.

Formacioni i Baselit: Nicolic, Comert, Widmer, Alderete, Campo, Stocker, Pululu, Frei, Petretta, Xhaka, Cabral.

Shiko ketu ndeshjen LIVE