Bayer Leverkuseni dhe Bayern Munich – Drejtpërdrejt LIVE

Bayer Leverkusen – Bayern Munich është ndeshja kryesore e javës së 30-të në Bundesliga.

Dy skuadrat e mëdha gjermane futen në këtë takim me synime krejtësisht të kundërta, pasi Leverkusen synon të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve, ndërsa Bayerni ta mbrojë titullin e kampionit.

Bayern do të synojë të hakmerret ndaj ‘Aspirinave’ të cilët kishin shënuar fitore në Allianz Arena 1-2.

Dy trajnerët kanë publikuar formacionet, teksa vendasit nuk do ta kenë nga minuta e parë yllin e tyre të madh Kai Havertz.

Bayern Munich: Neuer, Pavard, Boateng, Alaba, Davies, Kimmich, Goretzka, Muller, Gnabry, Coman, Lewandowski.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen