Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurti – Drejtpërdrejt LIVE

Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz Arena, me Bavarezët që cilësohen si favoritë.

Në këtë takim, Hansi Flick do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Niklas Sule dhe Corentin Tolisso, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Eintracht nuk do t’i ketë në dispozicion lojtarët si, Kohr (që ka plotësuar numrin e kartonëve), dhe Pacienca që është i lënduar.

Formacioni shartues i Bayern Munichut: Neuer, Pavard, Lewandowski, Perisic, Boateng, Goretzka, Davies, Muller, Coman, Kimmich.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen