Bayern Munich dhe Fortuna Dusseldorf – Drejtpërdrejt LIVE

Bayern Munichu është nikoqir i Fortuna Dusseldorfit në ndeshjen e javës së 29-të në Bundesliga.

Lideri i kampionatit gjerman hyn në këtë sfidë pas triumfit në ‘der Klassiker’ kundër Borussia Dortmundit me ç’rast u shmang në krye të tabelës me shtatë pikë më shumë.

Dusseldorfi është në vend të 16-të me një pikë më pak se pozita e mësipërme që e nxjerr nga kjo zonë.

Trajnerët Hans-Dieter Flick dhe Uwe Rosler i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë sfidë.

Formacioni startues i Bayern Munich: Neuer, Pavard, Hernandez, Alaba, Davies, Kimmich, Goretzka, Muller, Gnabry, Coman, Lewandowski.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen