Bayern Munich dhe Leipzig – Drejtpërdrejt (Livee)

Bayern Munich e pret sonte në Allianz Arena skuadrën e RasenBallsport Leipzig ku do të kërkon që të tregoj se do të luftojë edhe sivjet për të fituar Bundesligën.

Sonte në Gjermani do të luhet derbi i xhiros së 21-të të Bundesligës gjermane në mes të Bayern Munich dhe Leipzig.

Të dy skuadrat janë duke kërkuar titullin për këtë sezon.

Derisa Bayern dëshiron që ta rikonfimojë vetën si kampion, Leipzig po dëshiron që ta thyejë hegjemoninë bavareze në Gjermani duke luftuar për titull.

Bayern sot starton në sulm me Muller, Gnabry e Leëandoëski dhe do të kërkojë fitore për t’u shkëputur në 45 pikë, katër më shumë se Leipzig në vendin e dytë.

Në anën tjetër, Leipzig kërkon fitore për ta marrë kreun e tabelës. Për këtë ata kanë startuar me sulmuesin më në formë të tyre për këtë sezon Werner.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen