Bayern Munich dhe Schalke 04 – Drejtpërdrejt LIVE

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Bayern Munich – Schalke 04.

Bayern Munich i jep start sezonit të ri në Bundesliga me ndeshjen në shtëpi, kundër Shcalkes.

Në këtë ndeshje do të debutojë me fanellën e Bayern edhe Leroy Sane, i cili më parë kishte luajtur me Schalke.

Ai do të luajë në sulm me Lewandowskin, Mullerin dhe Gnabryn.

Ndeshja mes Bayern dhe Schalke luhet me fillim nga ora 20:30.

Bayern Munich: Neuer – Pavard, Süle, Boateng, Lucas – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Muller, Sane – Lewandowski.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE