Bayern Munich dhe Sevilla – Drejtpërdrejt LIVE

Superkupa e Evropës është një trofe shumë i çmuar që synojnë ta fitojnë Bayern Munich ose Sevilla.

Gjermanët janë kampionët në fuqi të Evropës, teksa Sevilla në këtë finale vjen si fituese e Ligës së Evropës.

Ky takim final do të zhvillohet në Puskas Arena në Budapest me një numër të limituar të tifozëve.

Dy skuadrat janë të plota, për dallim prej Bayernit që mungon Kingsley Coman për shkak të karantimit.

Tanimë dy trajnerët Hansi Flick dhe Julian Lopetegui kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Bayern Munich: Neuer, Pavard, Sule, Alaba, Hernandez, Goretzka, Kimmich, Muller, Gnabry, Lewandowski, Sane.

Sevilla: Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero – Fernando, Jordán, Rakitic, Ocampos, Suso – De Jong.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE