Bayern Munichu dhe Augsburgu – Drejtpërdrejt (Livee)

Bayern Munichu dhe Augsburgu kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Bundesliga.

Bavarezët janë nikoqir të Augsburgut në takimin që do të zhvillohet me fillim nga ora 15:30 në Allianz Arena.

Ekipi i drejtuar nga Hans Flick është në serie pozitive me tri fitore radhazi dhe synon fitoren e radhës për të mbajtur pozitën e parë.

Në anën tjetër, mysafirët është në formë të dobët dhe do të ishte e kënaqur me një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Flick ka vendosur t’i bëjë disa ndryshime, ndërsa mysafirët luajnë me formacionin më të mirë të mundshëm.

Bayern: Neuer, Pavard, Boateng, Alaba, Davies, Kimmich, Alcantara, Gnabry, Coutinho, Muller dhe Zirkzee.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen