Borussia Dortmund dhe Schalke (Drejtpërdrejt – LIVE)

Bundesliga ka marrë vendim dhe bëhet kampionati i parë i madh në Evropë që do të rifillojë pas pauzës dy mujore për shkak të pandemisë Covid-19.

Në javën e 26-të në futbollin gjerman do ta shohim një derbi të jashtëzakonshëm, atë të Ruhrit mes Borussia Dortmund dhe Schalke 04.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Signal Iduna Park, që fatkeqësisht do të jetë i zbrazur pa praninë e tifozëve.

Megjithatë në fushë pritet të ketë spektakël, pasi dy skuadrat rivale sa herë janë takuar kanë bërë ndeshje fantastike me shumë gola të shënuar.

Tanimë dy trajnerët Lucien Favre i vendasve dhe Wagner i mysafirëve kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Verdhezinjtë do të kenë mungesa të rëndësishme si Marco Reus, Axel Witsel, Erme Can apo Zagadou, ndërsa mysafirët janë të plotë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen