Borussia Dortmundi dhe Borussia Monchengladbach – Drejtpërdrejt LIVE

anë publikuar formacionet zyrtare për derbin e Bundesligës.

Borussia Dortmund dhe Borussia Monchengladbach vihen përballë njëra tjetrës për derbin e hershëm në Bundesliga.

Në një ndeshje të tillë nuk mund të flitet për favoritin, pasi të dyja skuadrat futen në ndeshje për maksimumin.

Ndeshja mes Dortmund dhe Gladbach luhet me fillim nga ora 18:30.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE