Bournemouth dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (Livee)

Në rrugëtimin për ta siguruar një vend në top-katërshe, Chelsea zhvillon ndeshjen e javës së 28-të në Ligën Premier në udhëtim te Bournemouth.

Aktualisht, Blutë janë në vend të katërt me tri pikë më shumë se Manchester Unitedi që ndodhet një pozitë më poshtë dhe gjashtë pikë prapa Leicester Cityt që mban vendin e tretë.

Bournemouthi është në pozitën e 16-të në tabelë me vetëm dy pikë larg zonës së rrezikut.

Trajnerët Eddie Howe dhe Frank Lampard do të përpiqen të nxjerrin rezultat pozitiv për skuadrat e tyre.

Formacioni i startues i Chelseat: Caballero, Azpilicueta, Christensen, Tomori, James, Jorginho, Kovacic, Alonso, Pedro, Mount, Giroud.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen