Bournemouthi dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Arsenalit dhe Bournemouthit, ndeshje kjo e rrethit të katër të FA Cupës në Angli.

Arsenali do të këtë punë me skuadrën e Eddie Howe në Vitali Stadium sonte, ku ata do të përballen në rrethin e katër të FA Cup.

Premier Liga nuk kishte ndeshje për vikend në javën që lamë pas, pasi që skuadrat do të luajnë për kupën më të vjetër në botë FA Cup.

Të dy skuadrat shkojnë me synime për të shkuar sa më larg në këtë garë e cila është më e vjetra në botë.

Arsenali në këtë takim ka ndryshuar shumë në formacion nga ai formacioni kundër Chelsea.

Martinelli, Xhaka, Mustafi, Pepe, Bellerin dhe Saka janë lojtarët që kanë startuar sot përsëri, kurse pjesa e tjetër e ekipit janë nga ekipi i të rinjve.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen