Brightoni dhe Chelsea – Drejtpërdrejt LIVE

Chelsea e nis sezonin 2020/2021 në Ligën Premier si mysafir i Brighton & Hove Albion.

Blutë kanë bërë përforcime të shumta para fillimit të këtij edicioni, prandaj pritshmëritë janë të mëdha.

Për Blutë e Londrës, nga minuta e parë startojnë disa nga blerjet e reja.

Trajnerët Graham Potter dhe Frank Lampard i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni i Chelseat: Kepa, James, Christensen, Zouma, Alonso, Jorginho, Kante, Mount, Loftus-Cheek, Werner, Havertz.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE