Brightoni dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt LIVE

Brightoni dhe Liverpooli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Reds do të luajnë në udhëtim te Brightoni ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në Amex Stadium nga ora 21:15.

Ekipi i Jurgen Klopp tashmë ka fituar titullin kampion në Ligën Premier dhe do të tentojë të marr një fitore prestigji.

Në anën tjetër, Brightoni do të tentojë të vazhdojë serinë pozitive të ndeshjeve dhe të largohet edhe më shumë nga zona e rënies nga kategoria.

Klopp ka vendosur të bëjë shumë ndryshime në formacionin titullar, ndërsa trajneri i vendasve ka vendosur së startojë me më të mirët.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Williams, Henderson, Wijnaldum, Keita, Ox-Chamberlain, Salah, Firmino.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE