Cagliari dhe Juventusi – Drejtpërdrejt LIVE

Cagliari do të jetë nikoqir i Juventusit për takimin që luhet në javën e 37-të në Serie A.

Të dy skuadrat kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për sfidën që zhvillohet në stadiumin “Sardegna Arena” nga ora 21:45.

Për këtë ballafaqim, Cagliari do të jetë pa, Radja Nainggolan, Nandez, Olivia, Pavoletti dhe Pellegrini, që janë të lënduar.

Në anë tjetër, Juventusi nuk mund të llogarisë në Douglas Costa, Mattia de Sciglio, Paulo Dybala, Sami Khedira dhe Matthijs de Ligt, që janë po ashtu të lënduar, derisa Adrien Rabiot i ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni i Juventusit: Buffon, Cuadrado, Rugani, Bonucci, Alex Sandro, Bentancur, Pjanic, Muratore, Bernardeschi, Higuain, Cristiano Ronaldo.

Shiko ketu ndeshjen LIVE