Celta Vigo dhe Barcelona – Drejtpërdrejt LIVE

Celta Vigo do të jetë nikoqir i Barcelonës për takimin në kuadër të javës së 32-të në La Liga.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 17:00 në stadiumin “Estadio de Balaidos”.

Për këtë sfidë, Celta Vigo nuk mund të llogarisë në Sergio Alvarez dhe David Junca, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Barcelona do të jetë pa, Frenkie de Jongun dhe Sergi Roberton, që po ashtu të janë të lënduar, derisa Sergio Busquets ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Rakitic, Suarez, Messi, Alba, Vidal, Umtiti, Riqui Puig, Ansu Fati.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE