Chelsea dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (Livee)

Chelsea dhe Liverpooli zhvillojnë derbin e kësaj faze në kuadër të raundit të pestë të Kupës FA.

Skuadra fituese e ndeshjes që zhvillohet në Stamford Bridge do të kualifikohet në çerekfinale në FA Cup.

Chelsea dhe Liverpooli përballen sonte në Stamford Bridge për një vend në çerekfinale të FA Cup.

Trajnerët Frank Lampard dhe Jurgen Klopp i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Skuadrës së Frank Lampard i duhet fitorja ndaj të kuqve, në takimin e 1/8 së finales që nis në orën 20:45, për t’i mbajtur gjallë shpresat për ndonjë trofe këtë sezon.

Kjo pasi të kaltrit janë jashtë garës për titull në Premierligë, ndërsa janë buzë eliminimit nga Liga e Kampionëve pas humbjes turpëruese në ndeshjen e pare të 1/8 së finales kundër Bayern Munich.

Sa i përket Liverpoolit, djelmoshat e Jurgen Klopp synojnë të fitojnë në mënyrën që ta lënë pas humbjen tronditëse 3:0 kundër Watfordit në Premierligë – e cila ishte e parë këtë sezon dhe ua shoi ëndrrat të kuqve për ta fituar ligën ka pa asnjë humbje.

Faqet tjera qe i vjedhin ketu linket, edhe i postojn ne faqet e veta, do te raportohen ne FB.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen