Chelsea dhe Manchester City – Drejtpërdrejt LIVE

Në Stamford Bridge zhvillohet kryendeshja e xhiros së 31-të në Ligën Premier ndërmjet Chelseat dhe Manchester Cityt.

Blutë janë në vend të katërt në tabelë, mirëpo vetëm dy pikë përpara Manchester Unitedit që pozicionohet një vend më poshtë.

Citizens qëndrojnë 23 pikë prapa Liverpoolit dhe nëse dështojnë të fitojnë ndaj Chelseat, atëherë Redsat do të shpallen kampionë.

Trajnerët Frank Lampard dhe Pep Guardiola i kanë përgatitur formacionet startuese për këtë përballje.

Formacioni i Chelseat: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Alonso, Kante, Mount, Barkley, Willian, Giroud, Pulisic.

Formacioni i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Laporte, Fernandinho, Mendy, Gundogan, Rodrigo, Mahrez, De Bruyne, Bernardo, Sterling.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE