Chelsea dhe Manchester Unitedi – Drejtpërdrejt (Livee)

Chelsea do ta pres Manchester Unitedin në derbin e javës në Ligën Premier.

Londinezët duan që ta mbajnë me çdo kusht pozitën e katërt në renditje, ndërsa ‘Djajtë e Kuq’ duan të ngjiten në renditje.

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të xhiros së 26 në Premier Ligën angleze në mes të Chelseat dhe Manchester United

Frank Lampard do të kërkojë fitoren sonte në mënyrë që ta sigurojë vendin e katër në Premier Ligë dhe të mos këtë kokëçarje më për këtë pozitë.

Chelsea në këtë ndeshje hynë pas pushimit dy javor në Premier Ligë derisa në sulm Lampard ka startuar me Batshuayi, Willian dhe Pedro.

Në anën tjetër Manchester United hynë në këtë derbi po ashtu për fitore, pasi që vetëm në këtë mënyrë ata mund të jenë në garë për të kaluar në pozitat që dërgojnë në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Ole Gunnar Solskjaer ka zgjedhur sot për sulmin e Manchesterit treshën Bruno Fernandes, James dhe Martial.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen