Crystal Palace dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (Livee)

Crystal Palace – Arsenal është ndeshja e parë që zhvillohet sot në Ligën Premier.

Dy skuadrat londineze do të jenë përballë njëra tjetrës në një sfidë që pritet të jetë e zjarrtë.

Vendasit futën në këtë takim pas dy barazimeve radhazi në kampionat, ndërsa Arsenali vije pas fitores në derbi ndaj Manchester United.

Topçinjtë në tri ndeshjet e fundit me rivalin lokal nuk kanë fituar, pasi kanë dy barazime me rezultat 2:2 dhe një humbje 2:3.

Palace është në vendin e nëntë në tabelë me 28 pikë, ndërsa një vend më poshtë dhe me një pikë më pak është Arsenali.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të derbit londinez.

Arsenal: Leno, Maitland – Niles, David Luiz, Sokratis, Kolasinac, Torreira, Xhaka, Ozil, Pepe, Lacazette, Aubameyang.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen