Derby County dhe Manchester Unitedi – Drejtpërdrejt (Livee)

Manchester United është mysafir i skuadrës nga Championshipi anglez në kuadër të Kupës FA.

Djajtë e Kuq kanë udhëtuar tek Derby me qëllimin e vetëm, të fitojnë takimin për të kaluar në çerekfinale.

Wayne Rooney me shokët e tij në anën tjetër synojnë të shkaktojnë befasi dhe t’i eliminojnë Djajtë e Kuq.

Fituesi i kësaj përballje në çerekfinale takohet me Norwich Cityn, skuadër që eliminoi Tottenhamin.

Nga ora 20:45, Derby dhe United do të kërkojnë biletën për në çerekfinale të FA Cup. Kjo sfidë do të jetë e veçantë për legjendën, Wayne Rooney.

Ish kapiteni i ‘Djajve të Kuq’, tashmë lojtar i i Derbyt, për herë të parë do të paraqitet kundër ekipit fanellën e të cilit e ka veshur në 559 ndeshje dhe ka shënuar 253 gola.

Ai gjatë ditës ka thënë “mezi po e pres këtë sfidë, e doja që ditën e parë në short Manchester United.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen