Dortmundi dhe Frankfurt – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt.

Dortmund luan para tifozëve të vet, në kuadër të xhiros së 22-të në Bundesliga.

‘Verdhezinjt’ synojnë të marrin tri pikët, për t’u afruar përkohësisht me liderët e Bayern Munich.

Përballja me Frankfurt nuk pritet të jetë e lehtë për skuadrën e Favre, edhe pse ata shihen si favoritët.

Formacionet zyrtare të dy skuadrave, për ndeshjen që luhet me fillim nga ora 20:30.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen