E pabesueshme ajo çka ka ndodhur, në Superkupën e Japonisë (VIDEO)

E pabesueshme por e vërtetë ajo çka ka ndodhur në sfidën e Superkupës së Japonisë.

Përballja mes Visel Kobes dhe Kashima Antlersit pati plot nëntë penalti të humbura radhazi.

Në mesin e atyre që humbën penaltinë ishte edhe ish-mbrojtësi i Arsenalit e Barcelonës, Thomas Vermaelen.

Pasi katër penaltitë e para u realizuan, Hotaru Yamaguchi me gjuajtjen e 14-të të penaltive i siguroi fitoren Visel Kobes pasi paraprakisht u huqën nëntë rresht.

Më poshtë videoja e kësaj përballje: