Evertoni dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt LIVE

Në Goodison Park zhvillohet derbi lokal ndërmjet Evertonit dhe Liverpoolit, i njohur si derbi i Merseysides.

Redsat do ta kërkojnë fitoren, në mënyrë që t’i afrohen sa më shumë titullit dhe më pas të presin gabimin e Manchester Cityt.

Evertoni nuk ka ndonjë objektiv, pasi që pozicionohet në vend të 12-të në tabelë dhe ndodhet larg zonës së rrezikut.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet dy trajnerëve, Carlo Ancelotti dhe Jurgen Klopp, të cilët i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Milner, Fabinho, Henderson, Keita, Minamino, Mane, Firmino.

LINKU 1 – SHIKO KETU NDESHJEN – LIVE