Evertoni dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (Livee)

Manchester United do të kërkojë ta vazhdojë ecurinë e fitoreve, në përballjen e sotme kundër Evertonit, në përpjekje për të mbetur në binar për top katërshe në Premierligë.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer e viziton Liverpulin për takimin e javës së 28-të kundër Everonit në Goodison Park, e vetëdijshme se fitorja do ta afronte vetëm një pikë larg vendit të katërt, Chelseat.

Ndeshje jashtëzakonisht interesante pritet të zhvillohet në Goodison Park mes Evertonit dhe Manchester Unitedit.

Dy skuadrat janë në garë për kualifikimin në garat evropiane, pasi dënimi i Cityt i jep shpresë edhe Evertonit të mendoj për një vend që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Carlo Ancelottit vije në këtë takim pas humbjes te Arsenali, derisa United pas fitores së lehtë në shtëpi 3-0 ndaj Watfordit.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave e zhvilluar në Old Traford përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare me të cilët lojtarë do të kërkojnë triumfin.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen